Najsmaczniejsze śniadanie roku!

W listopadowym kalendarzu są dla mnie dwa świetliste punktu - akcja Czas na gęsinę i najsmaczniejszy weekend roku - kuchnia + Food Film Fest, na którym jestem na każdym seansie. Co roku jestem też na wyśmienitej kolacji filmowej i oczywiście na najsmaczniejszym śniadaniu roku - Slowfoodowym Filmowym Śniadaniu w ramach kuchnia + Food Film Fest, które organizowane jest przez członków warszawskiego convivium Slow Food, którego członkiem jestem od kilku lat. Może zjecie ze mną śniadanie?W listopadowe niedzielne przedpołudnie przy śniadaniowych stołach zasiada 250 osób. Tym razem nie słuchamy muzyki, wsłuchujemy się w dźwięki tego co na talerzu - cieszy nas gwar dochodzący z sali, podzwanianie sztućców, szklanek, łyżeczek. Gdzieś przebiega dziecko, ktoś podaje półmisek sałaty, sąsiad przy stole obok robi zdjęcia zachwycających śniadaniowych talerzy. Dzieje się. Jak w największej rodzinie przy najmniej formalnym, a najbardziej zbliżającym ludzi posiłku dnia - śniadaniu. Jeśli ktoś pomyśli, że to wszystko dzieje się samo, jest w błędzie - od bladego świtu kilkudziesięciu członków Slow Food Warszawa przygotowuje śniadaniowe menu, układa składniki na setkach talerzy, nakrywa stoły, rwie sałatę, poleruje sztućce.Na slowfoodowym śniadaniu Anno Domini 2014 będzie jednak nieco inaczej, wyjątkowo. Do współpracy przy ułożeniu menu zaprosiliśmy sześciu najwspanialszych slowfoodowych szefów kuchni. Nie zdradzę Wam co przygotują, ale… popatrzcie na nazwiska i nazwy restauracji, którym na co dzień szefują i zastanówcie się szybciutko, czy na pewno macie odwagę, by takie wydarzenie Was ominęło? 

  Wojciech Modest Amaro/ Atelier Amaro
  Witek Iwański/ Aruana
  Agata Wojda/ Opasły Tom PIW
  Aleksander Baron/ Solec 44
  Arkadiusz Janczarek/ Restauracja 99
  Sebastian Olma i Zbyszek Kmieć/ Kafe Zielony Niedźwiedź

Koszt śniadania (dla dziecka lub dorosłego) to zaledwie 35zł. A jeśli jesteście członkiem warszawskiego convivium Slow Food, możecie zrobić rezerwację biletów przeze mnie (jak co roku koordynuję pulę biletów dla członków SF i ich rodzin) i bilety są oczywiście tańsze.


SLOWFOODOWE FILMOWE ŚNIADANIE

23 listopada 2014 (niedziela), godz. 11:00
Reduta Banku Polskiego, ul. Bielańska 10 

bilety dostępne dla wszystkich są na eBilet w cenie 35zł/os
bilety dla członków Slow Food Warszawa i ich dzieci w cenie 30zł, dla ich partnerów 35zł
można zamówić wysyłając do mnie maila (katarzyna.marciniewicz/maupa/gazeta.pl) z podaniem numeru aktualnej legitymacji członkowskiej SF

Można też od razu zapisać się do Slow Food Warszawa, jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć. Koszt rocznej składki członkowskiej to tylko 60zł.

Widzimy się na śniadaniu?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...