Chodźcie na grzyby!

W sobotnie przedpołudnie w warszawskiej Qchni Artystycznej, autorskiej restauracji Marty Gessler spotkają się miłośnicy grzybów i niezwykłych filmów. O 11:00 rozpoczyna się Kulinarna Akcja Bezpośrednia organizowana cyklicznie przez Slow Food Warszawa. Tym razem tematem przewodnim są grzyby 24 listopada godz 11:00 w Qchni Artystycznej, ul. Jazdów 2 (tył Zamku Ujazdowskiego) - przyjedźcie na grzyby!

Ja mam trochę nerwów przed sobotą, gdyż tym razem z ramienia Slow Food koordynuję sobotnie spotkanie - zapraszamy chętnych do posłuchania, degustacji i zakupów, a także wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy organizacji.
Na sobotnim spotkaniu o przepięknych darach lasu opowiadać będą: 
- dr Marta Wrzosek - prezes Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, które w listopadzie obchodzi pierwszą rocznicę powstania, 
- Marcin Kręglicki, współwłaściciel ośmiu warszawskich restauracji 
- Waldemar Tomaszewski z firmy Las Bór, która zajmuje się przetwarzaniem grzybów leśnych.

Kulinarne Akcje Bezpośrednie to jednak nie tylko opowieści, pytania i wykłady na ciekawe tematy. Zawsze towarzyszy im degustacja porównawcza - tym razem uczestnicy będą mieli okazje spróbować ciekawych i mało popularnych grzybów, które w październiku były zbierane w warszawskim lesie.

Kulinarnie nietypowe grzyby leśne przedstawi Dawid Nestoruk z Magiel Cafe, zaś Qchnia Artystyczna Marty Gessler przygotuje danie z grzybów suszonych. Spotkanie poprowadzi znawca kulinariów i dziennikarz, Piotr Adamczewski. 

Dzieci też będą mogły zbierać grzyby! - młodsi uczestnicy spotkania zagrają w grę planszową "Grzybobranie" :)

Uczestnicy spotkania będą także mieli okazję kupienia grzybów w wersji mrożonej i suszonej i to nie tylko podgrzybków i borowików, ale także suszonych koźlarzy, kurek i maślaków.

A po degustacji i spotkaniu, Kino.Lab zagra przedpremierowo piękny film Jasona Cortlunda i Julii Halperin "Tam, gdzie rosną grzyby". Uczestnicy Kulinarnej Akcji Bezpośredniej będą mieli możliwość kupienia biletów na film w promocyjnej cenie 10zł na sobotnie seanse o 14:00 i 19:20.


Zabierzcie koszyki i chodźcie na grzyby!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...