Pomożesz?

Już jutro rusza po raz 17ty akcja Banków Żywności - Świąteczne Zbiórka Żywności, do udziału w której Was namawiam. Pomóc można na różne sposoby, nawet nie wstając zza biurka.  Pomożecie?


Świąteczna Zbiórka Żywnosci to ogólnopolska akcja charytatywna po raz 17ty organizowana przez Banki Żywności na rzecz ubogich. Wystartowała też w sieci. Zakupy dla potrzebujących można zrobić po wejściu na stronę www.bankizywnosci.pl. 

Od 29 listopada do 1 grudnia Świąteczna Zbiórka Żywności w 3 500 sklepach spożywczych.
tu MAPA

Wprawdzie pomagać można nie tylko od święta, ale warto w jednym z wymienionych na mapie powyżej sklepów kupić dodatkową paczkę kaszy jaglanej, pęczaku, paczkę suszonej kiełbasy albo puszkę warzywną. To z nich będą przygotowane potrawy dla tych, którzy na co dzień mają mniej. 

Produkty zebrane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności m.in. do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych.

Pomyślcie jak w domu możecie korzystać z produktów odzyskanych - mięsa pozostałego z pieczenia kurczaka, resztki ryżu po gotowaniu curry, chałki, chleba, czy tartej bułki. Zróbcie z tych skarbów coś pysznego, a potem przeznaczcie kilka złotych na pomoc w akcji Banków Żywności. Naprawdę warto!

Dziś wieczorem będę miała dla Was kolejny "odzyskany" przepis, który wymiata! a jeśli szukacie więcej inspiracji, przypominam, że mam na blogu taką specjalną zakładkę "odzyskane", w której jest już sporo pomysłów na niemarnowanie jedzenia i zagospodarowywanie w kuchni tego, co wydaje się już niepotrzebne. 

Jak możecie pomóc?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...