Złote serce Kuby...

Dawno dawno temu, za górami i rzekami, gdzieś w małej chatynce po lasem urodził się chłopczyk, maleńki jak bochenek chleba. Tuż po jego narodzinach, gdy zapadł zmrok, dziecko i jego Mama na chwilę zmrużyli oczy ze zmęczenia. W całym lesie zaś roztaczał się niespotykany blask, który wydostawał się przez szpary okienne ich chatki...zdjęcie z www.lebioda.wordpress.com
Po niedługim czasie, przez uchylone okno wpadła sroka złodziejka, zwabiona niezwykłym światłem. Siadła u wezgłowia kołyski  zadziwiona, co tak błyszczy jak złoto. Chłopczyk, chociaż był maleńki, obserwował z zaciekawieniem czarno-białego ptaka. Ten zaś przysiadł w nogach łóżeczka i zbliżał się powoli do dziecka. To pierś chłopczyka tak lśniła. Lśniła i pulsowała. Sroka rozpostarła skrzydła, chcąc porwać dziecko, gdy wtem przez okno sfrunęła Błękitna Wróżka, by przegonić  ptaszysko.  Sroka jednak już chwyciła dziobem malucha i wzbijała się w górę.  Wróżka zamachnęła się czarodziejską różdżką i złapała chłopczyka. Ptaszysko umknęło przez okno z łopotem czarnych skrzydeł, trzymając coś błyszczącego w dziobie...

zdjęcie z internetu
Wróżka zapłakała widząc dziecko, sroka bowiem ukradła maleństwu połowę złotego serca, z którym się urodziło. Był to bowiem zaczarowany chłopiec i dlatego w dniu jego narodzin pojawić się miała Wróżka, by obdarzyć go niezwykłymi mocami. Wróżka wydobyła zza pazuchy magiczną maść, wtarła ją w pierś chłopca i wyrzekła zaklęcia. Łzy Błękitnej Wróżki kapały bezgłośnie na dziecko, wiedziała bowiem, iż wielką szkodę uczyniła złodziejska sroka...Gdy Matka chłopca przebudziła się po chwili, ujrzała swoje maleństwo w ramionach pięknej istoty. Krzyknęła przestraszona, iż ktoś jej dziecię chce odebrać, ale Wróżka rzekła: kobieto, nie lękaj się, już zawsze będę Ciebie i syna twego ochraniać. A wiedzieć musisz, iż syn Twój ma złote serce, połowę złotego serca. Jest zaczarowanym chłopcem o niezwykłym darze – potrafił będzie wyzwalać w ludziach dobro, gestem swoim i uśmiechem będzie wypełniał ich serca dobrocią i czystą wdzięcznością, jak delfiny... Matka zdziwiona słowami Wróżki utuliła do piersi swego syna i podziękowała Wróżce. Synu, szepnęła, nazwę Cię Jakub – ten którego Pan ochrania
Chłopczyk rósł swojej Mamie na pociechę, z połową serca ze złota - pełnego dobroci i wdzięczności, którego drugą część ukradła mu złodziejska sroka. Jakub od narodzin szczodrze obdarowywał swoim darem wszystkich, którzy go otaczali – serce każdego, kto się z nim zetknął wypełniało się dobrocią i … wdzięcznością.

Ty też możesz dostać serce pełne dobroci od Kuby….
zdjęcie z www.mojkubusiek.bloog.pl

Historię Kuby, chłopca, któremu zła sroka skradła połowę serca, możesz przeczytać na blogu Mój Kubusiek, który od jego narodzin prowadzi jego mama Hanna.

 


Hanna Synowiec, za "heroizm matki, która swym życiem uczy nas wszystkich, co to znaczy wola walki o zdrowie dziecka. Wola czerpana z nadziei i pogody ducha silniejszych niż największe nawet cierpienie" została odznaczona Statuetką Kropli Życia i Medalem Kropli Życia III Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej.


Jak dostać od Kubusia serce pełne dobroci?  
Kup kalendarz, specjalny kalendarz stworzony z przepisów i zdjęć blogerów kulinarnych oraz Moniki Mrozowskiej i Tomka Jakubiaka. 
Co miesiąc, gdy przewracać będziesz kolejną kartę, Kuba wypełni Twoje serce wdzięcznością, wdzięcznością swoją i jego Mamy. 
Dzięki Tobie Kuba pojedzie na kolejny turnus rehabilitacyjny, spotka się z Błękitną Wróżką na delfinoterapii i swoim uśmiechem wypełni kolejne serce dobrocią.
Kalendarz występuje w dwóch wersjach. Kup obie! jedną dla siebie, a drugą na Gwiazdkowy prezent dla bliskich, aby także ich serca, dzięki Kubie, pełne były dobroci…

Do kalendarzy swoje przepisy i zdjęcia podarowali
Kalendarz nr 1 - kupisz tu na aukcji

Kalendarz nr 2 - kupisz tu na aukcji

i ja, czyli SzeLLka

Kochani - idą Święta, pieczemy pierniki, kleimy pierogi w rodzinnym gronie. Wyglądamy Mikołaja i zaklinamy życzenia przełamując się opłatkiem - niechaj Złote Serce Kubusia, będzie jednym tym, które wypełni Was dobrocią - KUPCIE KALENDARZ na aukcji charytatywnej!

Możecie też wpłacać darowizny bezpośrednio na konto:
FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
Stawnica 33; 77-400 Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: Dla Jakuba Synowca, symbol 94/S
Przy wpłatach z zagranicy przed numerem konta należy podać kod: GBW.CPL.PP.

Kubusiu - pływaj z delfinami...


5 komentarzy:

  1. Cudnie Szelko. Aż łezka się kręci w oku.

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak mi też. Piękny wpis. Autentycznie się popłakałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ile serca czuć w tym wpisie. Piękny! Dobrze, że są takie pomysły i inicjatywy, bo czasami nie wiemy komu i jak pomóc.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...