"Smakowite prezenty" Sigrid Verbert


Czy chodzicie czasami na spotkania autorskie? Dla mnie to wielka frajda poznać autora, zamienić kilka słów, posłuchać jego historii, a jeśli jeszcze możesz "jeść mu z rąk" to już pełnia szczęścia. Jesienią miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Sigrid Verbert, autorką przepysznej książki "Smakowite prezenty".Pamiętacie tę książkę? Rozdawałam ją w konkursie gwiazdkowym Noël, Noël, z niej też pochodziły wyśmienite ultra czekoladowe ciasteczka i od niej zaczerpnęłam też kruche ślimaczki z tapenadą. To naprawdę świetna książka na prezent dla pichcącej osóbki. Sigrit podpowiada jak obdarowywać bliskich jadalnymi upominkami. W książce mnóstwo przepisów na ciasteczka, krakersy, pasty do chleba , kremy, pasztety, syropy. Mnóstwo wyśmienitych zdjęć jej autorstwa, które podpowiadają jak pięknie zapakować i zaprezentować smakowite upominki. 


Spotkanie autorskie odbyło się u Marty Gessler w Qchni Artystycznej. Na stołach pięknie wyeksponowane były przekąski z przepisów Sigrid przygotowane przez Qchnię w niepowtarzalnym artystycznym stylu. Bohaterka wieczoru po krótkiej opowieści o sobie, kulinarnej pasji i historii blogowania zaprosiła uczestników spotkania do wspólnego upieczenia czekoladowych ciasteczek, tych, które już Wam polecałam na blogu w listopadzie. 


Przyznam, że 6 lat temu, kiedy pierwszy raz przeczytałam, iż tak właśnie wyglądają spotkania autorskie Clotilde Dusoulier z Chocolate & Zucchini, zastanawiałam się kiedy wreszcie i u nas wydawnictwa  przez podniebienie będą trafiały do czytelników z promocją książki kulinarnej. I oto nie Muza, nie Wielkie i Znane Wydawnictwa, ale wcześniej słabo mi znany dom wydawniczy "Jedność" wprowadzając książkę "Smakowite prezenty" zorganizował do pyszne spotkanie autorskie z Sigrid Verbert - brawa i oby więcej takich inicjatyw!


Z książki Sigrid Verbert robiłam już kruche wytrawne ślimaczki z tapenadą, które bardzo polecam. A kolejne smaczne prezenty z jej książki mam w planach.


Sigrid Verbert "Smakowite prezenty"
wyd. Jedność 2012
cena ok 45-55zł


...
w wydarzeniu wzięłam udział na zaproszenie wydawnictwa "Jedność", które ufundowało nagrody, jednak nie gmerało w treści wpisu i nie wywierało wpływu na moje opinie 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...