"Mamma Mia" Cristiny Bottari

Lubię pięknie wydane książki z duszą. Ta o której dziś piszę w 2009 roku zdobyła tytuł Najlepszej Książki Kucharskiej na Świecie poświęconej kuchni włoskiej w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards - "Mamma Mia" Cristiny Bottari

Książka Cristiny Bottari to jej hołd dla przepisów z rodzinnego domu, które zebrała z kuchennych zapisów marki i babci. Z wielką przyjemnością przewracam każdą jej kartę, by słuchać opowieści o Niani Piera, przeglądać zdjęcia z rodzinnych albumów i czytać porady - na pozbycie się uporczywej plamy na białym obrusie albo goryczki z bakłażana, o usuwaniu gorzkiego słupka z kwiatów cukinii, które będziesz faszerować i dobieraniu wina do ragu. O tym jak dojrzewać w domu pomidory i gotować różne odmiany kaszy. To testament kulinarny dla autorki, która zebrała rodzinne kajety i jej dzieci.


"Mamma Mia" pełna jest rodzinnego ciepła, okruchów ciasta chlebowego i zapachu dojrzałych na słońcu pomidorów. Mnóstwo w niej przepisów na proste, rodzinne dania, które mają "to coś", a nie są jedynie nowomodnym pomysłem modnych autorów. Autorka sugeruje do każdej potrawy odpowiednie wino, co jest dużą ciekawostką. Anegdoty, opowiastki i wyśmienite przepisy - w moim "teście zakładki" książka zdobyła ich aż 14! i to po pierwszym przejrzeniu. Jako jeden z pierwszych wykorzystanych przepisów, zrobiłam czereśnie w czerwonym z anyżem winie i porto, które wyszły wyśmienite. 


Książkę polecam szczególnie jeśli cenicie właśnie ową "duszę" u autora. Nie chodzi tu o technikę, przestylizowane zdjęcia potraw, ale raczej ciepło, które przenika przez karty pięknie wydanej pozycji. Książka wydana jest na wyśmienitym papierze, z elegancka okładką i dbałość, by sprawiała wrażenie, jakbyśmy przeglądali rodzinny album-notatnik kulinarny kogoś bardzo nam bliskiego. Ze mna się udało - jestem oczarowana tą pozycją. 

Mamma Mia
Cristina Bottari
2011r. wyd Publicat
cena ok. 40-45 zł


...
wpis jest moją niezależną i subiektywną opinią na temat otrzymanej od wydawnictwa książki

1 komentarz:

  1. Mam tę książkę od dawna i zaprzyjazniłam się z nią na całego :)))

    Pozdrawiam,

    A.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz i zapraszam częściej :)
ze względu na ogromną ilość spamu z robotów, zmuszona byłam wprowadzić weryfikację obrazkową i logowanie. Przepraszam za utrudnienia...
(uwaga - jeśli komentarz zawierał aktywny link, nie będzie publikowany)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...